+48 668050670 kontakt@tgpolska.com

Samonośne hangary łukowe TG Hangars

Lekkie hangary to linia hal łukowych TG Buildings dedykowana dla aeroklubów, General Aviation i lotnictwa wojskowego

Budowa hangaru

 

Niezależnie od wielkości obiektu, budowa tradycyjnego hangaru – tak jak każdej tradycyjnej hali stalowej, opartej o konstrukcję i obudowę – jest zazwyczaj przedsięwzięciem długotrwałym i kosztownym.

Samonośne hale / hangary łukowe TG Buildings doskonale nadają się na zastosowanie dla lotnictwa. Ich przewaga nad tradycyjnym budownictwem leży w lekkości i prostocie konstrukcji, łatwości montażu i uproszczonej dokumentacji budowlanej. Hangar można kupić dokładnie takich wymiarów i w takiej kompletacji jaka jest potrzebna.

TG Hangars - prefabrykowane, lekkie hangary łukowe (montaż hangaru łukowego)

HANGARY ŁUKOWE TG BUILDINGS – KORZYŚCI Z ZAKUPU:

 

NISKIE KOSZTY POSADOWIENIA / FUNDAMENTÓW HANGARU

Dzięki lekkiej, samonośnej konstrukcji łuków, hangary łukowe nie wymagają fundamentowania.

 

Klasyczny fundament hangaru nie jest konieczny. Jeśli dysponujemy betonowym lub asfaltowym podłożem w miejscu przewidzianym na hangar, może być on po prostu przyśrubowany do tego podłoża. Hangar można posadowić na każdej dostatecznie utwardzonej powierzchni (płycie betonowej / asfaltowej / płytach drogowych / konstrukcji stalowej) za pomocą specjalnych systemowych profili stalowych – konektorów.

NISKIE KOSZTY BUDOWY HANGARU

Kupuje się gotowy, prefabrykowany hangar, dokładnie dopasowany do potrzeb.

Możemy dostarczyć hangar dokładnie dopasowany do potrzeb klienta. Na jeden statek powietrzny, dwa lub więcej.  Różne rozmiary łuków, możliwość wybudowania hangaru dowolnej długości, do wyboru bramy cztero- i sześcioskrzydłowe nawet 26m rozpiętości, pozwalają dobrać wymiary hangaru do określonego typu statku powietrznego. Wszystkie hangary łukowe TG Buildings mają akcesoria: ocieplenie, drzwi, doświetla, wentylatory, oświetlenie, it.. Pozwala to na zminimalizowanie kosztów hangaru, dzięki kompletacji tylko niezbędnych elementów, dla określonych potrzeb.

SZYBKA REALIZACJA BUDOWY HANGARU

Hangary łukowe TG Buildings można zmontować w kilkanaście dni.

W przeciwieństwie do tradycyjnych hal stalowych, hangar systemu TG Buildings, ekipa składająca się z kilku osób może postawić w ciągu zaledwie kilkunastu dni. Dzięki łączonym śrubami panelom łuku, montaż jest bardzo prosty i szybki. Jednocześnie do wzniesienia hangaru nie jest potrzebny żaden ciężki sprzęt (jak np. dźwig), co ma zasadniczy wpływ na koszt montażu.

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI HANGARU

Hangary łukowe TG Buildings nie wymagają żadnego malowania i konserwacji.

 

Z uwagi na blachę Galvalume zastosowaną do produkcji przęseł łukowych, przez cały okres eksploatacji hangaru nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności konserwacyjnych i odnawiania powłoki antykorozyjnej zewnętrznej powierzchni budynku. Również konstrukcja wewnętrzna, pozbawiona elementów nośnych sprawia, iż nie konserwujemy niczym blachy a utrzymanie hangaru w czystości jest bardzo proste. Powierzchnię łuków i ścian można w prosty sposób zmyć środkami czyszczącymi do powierzchni aluminiowych.

ELASTYCZNOŚĆ I  NISKIE KOSZTY ROZBUDOWY HANGARU

Hangar TG Buildings można dowolnie powiększać – przedłużając go.

 

System TG Buildings pozwala na nie tylko uzyskanie hangaru dokładnie dopasowanego do potrzeb, ale też jego powiększenie albo zmniejszenie, bez konieczności rozbiórki / zmiany zmontowanej hali na inną.  Dla tej samej geometrii łuku, hangar można dowolnie powiększyć lub zmniejszyć – bez limitu długości. Wszystkie budowle łukowe jakie dostarczyliśmy w ciągu ostatnich 13 lat możemy dowolnie powiększyć dostarczając identyczne łuki, w pełni kompatybilne z istniejącymi.

UPROSZCZONA, POWTARZALNA DOKUMENTACJA BUDOWLANA HANGARU

Ze względów technicznych hangary systemu TG Buildings nie są budynkami. Są klasyfikowane w kategorii budowli tymczasowych nie związanych na stałe z gruntem. Kategoria geotechniczna I – jako niewielkie obiekty budowlane o statycznie wyznaczonym schemacie obliczeniowym, w prostych warunkach gruntowych.  Zmontowane z przęseł w kształcie łuku, wykonanych z profilowanej blachy stalowej, pokrytej stopem aluminiowo-cynkowym, o podwyższonej odporności na korozję.